САВИНДАН У ПАРОХИЈИ КОЛОБАРСКО-ГРБАВИЧКОЈ

И ове године је празник Светога Саве, првог Архиепископа српског, свечано прослављен у парохији колобарско-грбавичкој.

У недељу 26. јануара, након Свете Литургије, уз помоћ вјероучитеља Бојана Крстановића, дјеца су кроз рецитације испричала најважније догађаје из светитељевог живота.  Тако су се могле чути приче војника који су покушали да врате Растка са Свете Горе, монаха који су живјели са младим Савом и народна казивања о Савиној проповједи у народу, те причу о спаљивању моштију светитељевих.

На сам дан празника, 27. јануара, после Свете Литургије коју је служило свештенство храма Свете Велкомученице Недеље, пререзан је славски колач, рецитоване су пјесме о Светом Сави и уручени поклони за дјецу.

Овогодишњи кумови су били Војо и Зора Блажић са породицом, који су за ову прилику припремили славски ручак у сали парохијског дома.

Свештенство храма овом приликом захваљује се свима који су својим доласком, трудом и залагањем увеличали ово славље.