ОДРЖАНА СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА У ДОБОЈУ

Црква има важну улогу у очувању породице и здравих вредности од девијантних садржаја који се младима пласирају путем друштвених мрежа, интернета и мултимедије, рекао је ђакон Спомен-храма Рођења Пресвете Богородице у Добоју Бојан Јокановић.

Јокановић је уочи Светосавске академије рекао новинарима да свако треба да се труди да досегне идеал овог просветитеља.

Он је навео да по угледу на овог просвјетитеља наставаља мисију описмењавања, борбу за правопис и ћирилицу својим илустрацијама и карикатурума "Сизиф у борби за правопис", које су представљене широм Републике Српске, Србије и Црне Горе, а дјеца су их добро прихватила.

Академија се одржава у част великог просвјетитеља и утемељитеља Српске Православне Цркве, Светога Саве. Низом бесједа и пригодног музичко-сценског програма још једном подсјетићемо се на Светог Саву, којим се поноси и по којем се зове цијели српски род.

На академији су учествовали:
  • Музичка група основне школе „Свети Сава "
  • Драмска секција основне школе „Свети Сава"
  • Драмска група медицинске школе
  • Дјечји црквени хор „Јавор"
  • Црквени хор „Богољубље"
  • Ученици музичке школе „Маркос Португал"
  • Предавач ђакон Бојан Јокановић
Посланик из Добоја у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Сања Вулић изразила је задовољство што су се бројне установе и институције у Добоју одазвале обиљежавању празника посвећеног Светом Сави.

Светосавска академија одржана је у добојском Центру за културу и образовање, у организацији Архијерејског намјесништва добојског.

АКАДЕМИЈА СВЕТИ САВА ДОБОЈ ХОР ХОР БОГОЉУБЉЕ ХОР ЈАВОР