Богојављенско пливање за Часни крст у Броду

Ове године, као и претходне двије године, организовано је Богојављенско пливање за часни крст на ријеци Сави у Броду. Учешће у овом свечаном догађају, како молитвеном у светом храму, тако и у спортском, узело је 20 пливача и велики број наших вјерника који су им били подршка у њиховом одважном подвигу.
Владимиру Бачићу је први допливао до часног крста, што је раније већ једном урадио. Наша локална управа на челу са начелником г. Илијом Јовичићем, а заједно са Црквеном општином Брод, обезбједила је поклоне за све учеснике. Побједник је добио златни крст и захвалницу, те украсни пешкир и Богојављенску икону, а остали учесници су добили по сребрени крст и захвалницу.
Захваљујемо се свим учесницима са молитвом и жељом да нас до године буде и више сабраних, као и оних који учествују у овом витешком чину пливања за часни крст.
Бог се јави - Ваистину се јави!

Старјешина храма
Протојереј-ставрофор