СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ТЕСЛИЋУ

„Пустите дјецу нека долазе к Мени, и не спречавајте их,
јер таквих је Царство Божије.“ (Лк. 18, 16)

Црква Светог пророка Илије у Теслићу већ неколико деценија сабира вјернике око Богочовјека Христа; она је чувар вјере, традиције и свих оних врлина које красе нашу свету вјеру.

У суботу 21. децембра, у навечерје празника Зачећа свете Ане, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин  Фотије освјештао је нови парохијски дом.

Наредног дана, у недјељу, Епископ Фотије служио је свету архијерејску Литургију уз саслужење: игумана манастира Озрен, архимандрита Гаврила, протојерејâ-ставрофорâ: Саве Кнежевића, Боривоја Шањића, Миладина Вуковића и Маринка Јокића, те протођакона Славољуба Милошевића и ђакона Радомира Петковића.

У својој надахнутој бесједи Епископ Фотије је заблагодарио Богу и вјерном народу Теслића који гради и украшава цркву Светог пророка Илије и Цркву у Теслићу у нади и вјери да ће Господ свако добро дјело да награди љубављу и милошћу. Такође, Епископ је нагласио да су врлине смирења и трпљења јако важне у данашњем животу човјека, јер се кроз њих човјек учи љубави и приближава самоме Богу.

Велики број причасника, а поготово дјеце, увеличали су радост празника Дјетињци.

Идући у сусрет Богомладенцу Христу, Ономе који обнавља и даје живот, радујемо се и обнови наше Цркве, јер је дивно Господе кад храм васкрсава!

Дипломирани теолог
Љубиша Савић