СВА ИЗДАЊА ''СИНАЈА'' НА ЈЕДНОМ МЈЕСТУ

Са благословом Епископа зворничко-тузланског и бијељинског Господина Господина Фотија основана је Издавачка кућа Епархије зворничко-тузланска "Синај" 2017. године.

До сада је публикован низ издања, чији циљ је свједочење вјере у Господа и узрастање у заједници са Њим. Искуство наше Цркве нас позива на словесно учешће у њеном животу, тако да (писана) ријеч има немјерљив значај у изграђивању љубеће заједнице са Логосом и његовом творевином. Због тога, штампање књига из којих се учимо апостолско-светоотачком насљеђу је императив који стоји пред нашом Црквом и на који је наша Епископија свестрано и радосно одговорила.

Прворазредни богословски догађај је прво објављивање на нашем језику класичног дјела Светог Фотија Цариградског "Мистагогија о Духу Светоме", као и докторске дисертације презвитера Филипа Зимариса "Историјски, догматски и канонски значај Цариградског Сабора 879 - 880."

Повезана вијест: ИЗДАВАЧКА КУЋА СИНАЈ: ФОТИЈЕВ САБОР

Наша Издавачка кућа је имала ријетку част да објави збирку пјесама нашег Епископа Фотија "Песма Осмом дану".

Повезана вијестИЗАШЛА ИЗ ШТАМПЕ ЗБИРКА ПЈЕСАМА ЕПИСКОПА ФОТИЈА

Повезана вијестЕПИСКОП ФОТИЈЕ ЗА РТРС О ЗБИРЦИ ''ПЕСМА ОСМОМ ДАНУ''

Особит значај има штампање зборника радова Георгија Флоровског под називом "Екуменизам", као и издавање најпотпуније биографије овог богослова "Георгије Флоровски: руски интелектуалац и православни богослов" из пера Ендруа Блејна.

У издавачком прегалаштву нису заборављени најмлађи нараштаји, јер су објављени "Православни буквар" и "Мој први молитвеник".

Поред наведених издања, у наставку могуће је упознати се са свим издањима Издавачке куће Епархије зворничко-тузланске "Синај" кликом на фотографију испод.

ИЗДАВАЧКА КУЋА СИНАЈ КЊИГА