БИЈЕЉИНА: ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ У МАНАСТИР ЛОВНИЦА

Група од педесет поклоника из Петропавловског храма у Бијељини, предвођена свештеником Мираном Гавриловићем, на дан свете Преподобномученице Анастасије Римљанке, 11. новембра, кренула је у посету и на поклоњење свештеној обитељи манастира Ловница.

Разлог овакве посете била је манастирска преслава, односно слава зимске капеле, која је посвећена управо Светој Анастасији Римљанки.

По благослову високопреподобне игуманије Мати Јоване, литургијским сабрањем началствовао је свештеник Миран Гавриловић.

На крају свете Литургије пресечен је славски колач са дугогодишњим кумовима ове свештене обитељи - породицом Саве Ерића из Зворника.

У манастирском конаку је припремљена славска трпеза љубави за све ходочаснике, а након трпезе Мати Јована предложила је пажњи присутних мали духовни концерт које су одржале младе девојке задужене за певницу манастира Ловница.

Понесена дивном духовном атмосфером Мати је благословила да отац Миран присутном народу одржи једно предавање, или боље рећи беседу на тему покајања.

Чувши душекорисне поуке, народ је био благодаран Господу и добрим домаћинима на несвакидашњем духовном напајању.

Древна немањићка светиња, молитва, заједница сабраних љубављу према Господу, дивна природа у којој је смештен манастир били су велико духовно освежење за народ из урбане средине. Довољан разлог да поново ускоро нађемо начина да дођемо на овај предивни духовни извор.