ТЕСЛИЋ: СЛАВА ХРАМА НА КРСТОВОЈ ГОРИ

Узвиси се више небеса, Боже,
и по свој земљи нека буде слава твоја!
(Пс. 108,5)

У недељу 29. септембра 2019. године Храм Часнога Крста на Крстовој Гори код Теслића прославио је своју крсну славу – Воздвижење Часнога Крста.

Свету Литургију служили су протојереји-ставрофори Маринко Јокић и Вукан Субић.

Старјешина овога храма, који је у изградњи, протојереј-ставрофор Недељко Анђелић позвао је вјернике да се окупљају око ове светиње и да сви заједно, са дванаест ктитора који граде овај храм, помогну изградњу ове светиње.

Након Литургије и резања славскога колача уприличена је трпеза љубави за све присутне.

Кум овогодишње славе био је Радомир Мразић, а за идућу годину јавио се господин Горан Купрешак са породицом.

Вјерујемо да ће у молитви и заједници у Господу Васкрсломе ова светиња и крст који чувају Теслић дуго година сабирати вјернике.

протојереј-ставрофор Недељко Анђелић

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА ВОЗДВИЖЕЊЕ ЧАСНОГ КРСТА КРСТОВДАН КРСТОВА ГОРА ТЕСЛИЋ