БРОД: СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕН ПРАЗНИК НОВОМУЧЕНИКА ЈАСЕНОВАЧКИХ

У навечерје празника, служено је вечерње богослужење на коме је изнијет дјелић светих моштију јасеновачких новомученика.

У храму Покрова Пресвете Богородице у Броду, 12.септембра 2019.године, у навечерје празника, служено је вечерње богослужење на коме је изнијет дјелић светих моштију јасеновачких новомученика, које је наш храм добио на дар од Епископа пакрачко-славонског Господина Јована (Ћулибрка).

Вечерње богослужење служио је старјешина храма, протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић, уз саслужење протојереја-ставрофора Мирослава Живковића и јереја Бранка Јокића.

Сутрадан, на сам празник,  служена је света Литургија, коју је служио протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић уз саслужење братства храма, протојереја-ставрофора Мирослава Живковића, јереја Бранка Јокића и ђакона Горана Марјановића.

ђакон Горан Марјановић