СЛАВА САБОРНОГ ХРАМА У ТУЗЛИ (ВИДЕО)

Празник Успења Пресвете Богородице, Саборни храм у Тузли прославио је као крсну славу 137. пут од освећења храма 1882.г.

Свету Литургију служили су протонамјесници Спасоја Радовановић, Иван Савиновић и умировљени протојереј-ставрофор Бранко Ђурић.

У току причешћа свештеника, свештеник Милош Тришић, старјешина храма, обратио се пригодном празничном бесједом и уручио захвалнице заслужним добротворима који су помогли набавку светих икона за Саборни храм а у част великог јубилеја 800 година аутокефалности СПЦ.

Вјерници који су постили Богородичин пост, приступили су Тијелу и Крви Господњој.

Након трократног опхода око светог храма благословен је и пререзан славски колач са кумом данашњег литургијског славља г-ђом Споменком Мићић а кумство за идућу годину преузео је добротовор тузланских храмова г. Перо Мићановић.

У наставку вјерници тузланских парохија приредили су трпезу љубави за све присутне.

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА ТУЗЛА