СЛАВА ХРАМА У ГОРЊЕМ БРЕЗИКУ

На дан Свете Марије Магдалине Црква у Горњем Брезику прославила је своју славу и заштитницу - Свету Марију Магдалину.

Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Илија Филиповић уз саслужење протојереја-ставрофора Драгана Јездића.

Велики број вјерника причестио се тијелом и крвљу Господа и Спаситеља нашег Исуса Христа.

Послије Литургије служен је парастос за погинуле борце у последњем Одбрамбено-отаџбинском рату и преломљен славски колач.

Кум овогодишње славе је био г. Перо Ђурић из Горњег Брезика, а за идућу годину изабрана је госпођа Стоја Ропчевић из Поточара.

Након избора кума и ломљења славског колача сви присутни су наставили дружење уз трпезу љубави у порти Храма свете Марије Магдалине у Горњем Брезику.

Протојереј ставрофор Александар Михајловић