ПРОСЛАВА СВЕТИХ АПОСТОЛА ПЕТРА И ПАВЛА У ДОБОЈУ

Празник првоврховних апостола Петра и Павла молитвено и торженствено прослављен је у Добоју.

У навечерје празника, који је уједно и слава нашег светог храма служено је вечерње богослужење са петохљебницом.

На Петровдан, када света Црква прославља два свјетила Господња, Свете првоврховне апостоле Петра и Павла, 12. јула 2019. године, у истоименом храму служена је света Литургија.

Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Мирко Николић, архијерејски намјесник добојски уз саслужење умировљених свештeника протојерејâ-ставрофорâ Радована Грујића, Стојана Јовановића и Предрага Поповића, те ђакона Владе Мојевића.

Свечаности празника допринео је и велики број вјерног народа сабран Духом Светим  у Петропавловском храму у Добоју.

Присутнима се, празничном бесједом, обратио отац Мирко, говорећи о овој двојици апостола који су све оставили и обогатили се Христом поставши ловци људских душа како би све привели у Царство Божије.

Након што је вјерни народ примио свето Причешће, услиједио је трократни опход око храма.

По завршеном опходу освештано је славско жито и славски колач које је припремила кума овогодишњег славља госпођа Кадивка Поздеровић из Теслића са својом породицом.

Након молитвеног сабрања услиједила је трпеза љубави, такође прилог овогодишње куме.