ДОЧЕК МОШТИЈУ СВ.ВЕЛМУЧ. КНЕЗА ЛАЗАРА У БЛАТНИЦИ

Успомена  на Светог кнеза Лазара и косовске мученике свечано је прослављена у парохији блатничкој.

Прослава је почела уочи Видовдана, свечаним дочеком дијела моштију Светог великомученика кнеза Лазара косовског, које је благословом Преосвећеног Епископа зворничко – тузланског Господина Фотија донио архимандрит Гаврило, настојатељ манастира Светог Николаја Мирликијског на Озрену, гдје дио моштију иначе и пребива.

Овим благословом, парохија блатничка и њени парохијани као и вјерници околних парохија, имали су прилику да се већ четврту годину заредом поклоне моштима Светог кнеза Лазара и уједно помоле светитељу за његово покровитељство пред престолом Божијим.

Након дочека и уношења моштију у храм, молитвена радост настављена је вечерњим богослужењем, коју су служили архимандрит Гаврило (Стевановић), протојереји-ставрофори Миладин Вуковић и Јован Михајловић, те ђакон Тадија Никчевић.

Моштима се поклонио велики број вјерника као и представници јавног, друштвеног, те политичког и културног живота општине Теслић.

На сам дан празника, свету Литургију служили су архимандрит Гаврило (Стевановић), протојереј-ставрофор Ђорђо Јокић, протонамјесник Недељко Горановић, јереји Ненад Јеремић и Немања Продић.

Након свете Литургије обављен је трократни опход око храма, парастос свим Србима пострадалим од Косова до данашњег дана, као и ломљење славског колача.

Кум овогодишње прославе био је Љубиша Симић, а кумство за следећу годину преузела је Ђурђевка Недић.

Након изласка из храма, услиједио је пригодни културно умјетнички програм као и заједничка трпеза љубави.

МОШТИ ВИДОВДАН БЛАТНИЦА МАНАСТИР ОЗРЕН АРХИМАНДРИТ ГАВРИЛО