ДЕРВЕНТА: ТРЕЋЕ ВИДОВДАНСКО ВЕЧЕ НА ОТВОРЕНОМ

Пригодним стиховима и пјесмама посвећеним Видовдану у извођењу СКУД „Дервента“ и етно групе друштва са професорицом музике Милијаном Жунић, Српског црквеног пјевачког друштва „Богољубље“ из Добоја, апсолвента глуме на бањалучкој Академији умјетности Надежде Костић, Вање Мерћеп и Дијане Давидовић Ђукић, синоћ је испред Саборног храма Успења Пресвете Богородице одржано Видовданско вече на отвореном.

Ову манифестацију трећу годину заредом организује дервентско Коло српских сестара „Царица Милица“ са циљем да се очува сјећање на Видовдан и да се у народ врати обичај достојанственог обиљежавања значајних датума за српски народ.

Предсједница Кола српских сестара Ђурђа Додиг Пијетловић истакла је да је за Коло велика част и одговорност организовати једно овакво вече.

-Српски народ, гдје год био, срцем и мишљу увијек се враћа светом Косову, а посебно данас, када помињемо дјело кнеза Лазара и свих осталих косовских витезова. Ово Видовданско вече је истовремено и једна од милион молитви која се данас уздиже на небо за нашу браћу на Косову и Метохији, а ништа мање важно и за браћу на Далматинском Косову и свим нашим напаћеним дјеловима гдје живи наш род – истакла је Пијетловићева.

​

Она је подсјетила да је година била изузетно радна, а посебно је истакла да је први пут послије 1941. године у Дервенти одржан Светосавски бал, на којем су прикупљена средства за куповину једног од пет звона за Саборни храм.

КСС Царица Милица
Дервента