ДАНИ ПОРОДИЦЕ У ПЕЛАГИЋЕВУ

Дана 29. маја 2019. године општину Пелагићево је посјетио министар породице омладине и спорта, госпођа Соња Давидовић.

Разлог посјете је био обиљежавање дана породице, који је раније обиљежен, али посјета је одгођена због недавних поплава усљед великих киша.

Свечаности су присуствовале 21 породица са четворо и више дјеце.

Окупљеним у сали новог Административног центра, уз богат културни програм, обратила се министарка Давидовић истакавши значај породице у данашњем друштву.

Затим је све поздравио начелник Општине Пелагићево господин Симо Стакић који је изразио задовољство због данашње посјете, те директор Центра за социјални рад Госпођа Гордана Балаћ.

Испред Црквене општине Пелагићево присутне је поздравио прото Миодраг Каиновић, рекавши да су родитељи који имају четворо и више дјеце су хероји данашњег времена и носиоци нашег друштва и опстанка уопште.

Поклон, икону Преподобног Сисоја Великог заштитника дјеце и новчану помоћ у висини од 200КМ, испред Црквене општине Пелагићево породици Зорана Симића, која броји највише чланова, даровао је прота Алекса Сунарић.  И остале породице су дароване поклон пакетима, који су обезбијеђени од дневница министарке Давидовић и начелника Стакића.

Црквена општина Пелагићево је увијек подржавала акције које су на добробит  вјерујућег народа, а посебно када се то односи на нашу дјечицу која су будућност наше Републике Српске а тим и саме Цркве.

Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић