ВАСКРШЊА САБРАЊА У ТЕСЛИЋУ (ВИДЕО)

У организацији Светосавске омладинске заједнице и парохија теслићких одржана сву два Васкршња сабора – код Цркве Пресвете Тројице и светог пророка Илије.
 Из уста мале деце и одојчади,
начинио си себи хвалу (Пс.8,3).​

Празник над празницима, Свијетло Христово Васкрсење, свечано је дочекан и прослављен у парохијама Теслићким.

Први дио сабора, као и обично, посвећен је литургијском сабрању и Чаши спасења. Након тога, најмлађи окупљени око Васкрслог Христа уз пригодни културно-забавни програм кроз такмичарске дисциплине и надметања,хвалили су име  Господње.

Свјетлост Васкрсења која обасјава свакога човјека на овоме свијету, остаје нам као залог радости и љубави у овоме свијету, свагда радујући се пјесми: Христос васкрсе из мртвих, смрћу смрт победи и онима у гробовима живот дарова!

Александар Митровић