ПРОСЛАВА ВАСКРСА У УГЉЕВИКУ

Најрадоснији хришћански празник Васкрс свечано је прослављен и у парохији угљевичкој.

У току Страсне седмице чланице Кола српских сестара из Угљевика, у сарадњи са епархијским добротворним друштвом ''Тројеручица'' посјетили су наше најстарије и социјално угрожене парохијане и подјелили им прикладне поклоне.

На Велики Четвртак служено је Јутрење Великог Петка и читање дванаест страсних Јеванђеља.

На Велики Петак служено је Вечерње богослужење са изношењем Плаштанице у храмовима Свете Петке Параскеве и Светог архиђакона Стефана у Мезграји.

На Велику Суботу је организована Васкршња радионица гдје су најмлађи светосавци шарали васкршња јаја. Организатори радионице су Црквена општина Угљевик,Светосавска омладинска организација и вјероучитељи из ОШ ''Алекса Шантић'' из Угљевика.

За најбоље нашарана јаја припремљени су прикладни поклони које је донирала Општина Угљевик на челу са начелником господином Василијем Перићем.

На сам празник Васкрс служено је Пасхално Јутрење и свечана света Литургија коју су служили угљевички пароси протојереји-ставрофори Мићо Пајкановић и Милан Топић.

Светим богослужењима присуствовао је велики број вјерника а на сам празник Васкрс велики број вјерника је приступио светом Причешћу.

На Васкрс је у филијалном храму у Мезграји служено Пасхално Јутрење и освештана су васкршња јаја.

У храму свете Петке Параскеве служено је Пасхално Вечерње богослужење и припремљен је богат културно-умјетнички програм у извођењу чланова КУД ''Рудар'' из Угљевика.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ - ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!

Протојереј-ставрофор Милан Топић