БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА УГЉЕВИЧКО-ЈАЊСКОГ

Владика Фотије: Обожење личности - циљ хришћанског живота

Епископ Фотије са свештенством Архијерејског намјесништва угљевичко-јањског
Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије поручио је вјерницима да се причешћују да би се сјединили са Богом и достигли обожење личности, што и јесте циљ и смисао хришћанског живота.

"Причешће и сједињење са Господом је достизање, како су свети оци говорили, обожења личности, наших трудова, наших врлина, људских и хришћанских, како нас као појединаца тако и читавог нашег народа", поручио је Епископ Фотије у бесједи након свете Литургије у храму посвећеном Светим апостолима Петру и Павлу у Доњој Трнови код Угљевика.

Епископ Фотије је на братском састанку свештенства Архијерејског намјесништва угљевичко-јањског Епархије зворничко-тузланске истакао да се обожење личности може видјети на светим људима.

"Управо на светим људима се види шта је смисао наше вјере, да се достигне обожење личности", рекао је владика Фотије.

Епископ је напоменуо да су крајњи плодови вјере православне - охристовљене личности као што су Свети Сава, Свети владика Николај и многи други светитељи.

Владика Фотије је позвао вјернике да тај идеал имају пред собом.

Начелник општине Угљевик Василије Перић, који је присуствовао литургији, истакао је да је сарадња са Српском Православном Црквом увијек била на високом нивоу и да ће је убудуће јачати.

"Српска Православна Црква нас је сачувала и одржала у најтежим тренуцима, а у Доњој Трнови смо у протеклом периоду помагали парохију и у овом крају смо градили храмове", рекао је Перић, који је потпредсједник Епархијског управног одбора.

Након свете Литургије одржан је радни састанак Архијерејског намјесништва угљевичко-јањског.

Младен Василић,
координатор за односе са јавношћу Општине Угљевик

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО УГЉЕВИЧКО-ЈАЊСКО ДОЊА ТРНОВА НАЧЕЛНИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ