ЕПИСКОП ФОТИЈЕ РАЗГОВАРАО О ОТВАРАЊУ МУЗЕЈА ЕПАРХИЈЕ

Епископ зворничко-тузлански господин Фотије угостио је данас у Бијељини господина Драгана Давидовића директора Секријата за вјере у Влади Републике Српске, ђакона Владимира Радовановића управника Музеја СПЦ  и госпођу Изабелу Мартинов Томовић из Историјског музеја Србије.

Повод за састанак био је утврђивање неопходних корака који претходе отварању музејске поставке музеја Епархије зворничко-тузланске. Након сагледавања свих чињеница утврђена је неопходност формирања стручног тима који ће извршити избор експоната и пројектовање поставке и указати на неопходне рестаураторско-конзерваторске радове. Планирано је да музејска поставка буде отворена у току наредне године, а у оквиру обиљежавања јубилеја осам вијекова аутокефалије Српске Православне Цркве.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ МУЗЕЈ ДРАГАН ДАВИДОВИЋ ВЛАДА СРПСКЕ СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА ВЈЕРЕ МУЗЕЈ ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО ТУЗЛАНСКЕ