Архијерејска литургија у Дворовима

У недељу, 10. децембра 2017. године, када наша света православна црква прославља Светог мученика Јакова Персијанца и Светог Јакова Ростовског, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије служио је свету архијерејску литургију у храму Светог великомученика Прокопија у Дворовима.

У молитвеном сабрању Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Саво Б. Јовић, секретар Светог Архијерејског Синода СПЦ, протојереј-ставрофор Сретен Митровић, свештеник у пензији, протојереј-ставрофор Милан Ивановић, парох дворовски, протонамјесник Јован Ивановић, парох даздаревачки, протођакон Славољуб Милошевић и ђакон Велислав Мишура. Светој Архијерејској Литургији присуствовао је велики број вјерника дворовске парохије. Већина њих је приступила светим тајнама исповјести и причешћа.

У надахнутој бесједи, Епископ зворничко-тузлански господин Фотије благословио је данашње сабрање и истакао је да смо "приступањем Светом причешћу доживјели Васкрс и потврдили да смо Тијело Христово. Да смо Тијело Христово показујемо својом вјером, својим подвигом, постом и молитвом, својим трпљењем и хришћанским жиотом. Свето причешће је круна нашег подвига и наше вјере. Кроз свето причешће Господ нам дарује самога себе, дарује нам живот вјечни." У својој бесједи, Епископ је такође говорио и о страдању српског народа кроз своју славну историју и потребу духовног препорода сваке хришћанске душе, да се васпитавамо у православљу како би наше породице и наш народ били од Господа благословени.

Након свете литургије Епископ Фотије је са члановима Црквеног одбора, мјесним свештеником и директором вртића обишао црквене објекте и просторије Дјечијег вртића "Чика Јова Змај", које се налазе у склопу Светосавског дома.

Домаћини су се лијепо потрудили и организовали поводом велике духовне радости, прве посјете Епископа Фотија дворовској парохији.

На трпези љубави, која је организована у новом Светосавском дому, гостима се обратио протојереј-ставрофор Милан Ивановић. Поздравио је све присутне, захвалио Епископу на канонској посјети и представио живот и рад парохије дворовске.

Поводом прве посјете, чланови Црквеног одбора и свештеник  даровали су Епископу Фотију владичански штап.

Присутнима се обратио и Главни секретар Светог Архијерејског Синода протојереј-ставрофор др Саво Б. Јовић, истакавши значај живе Цркве, коју је препознао у парохији дворовској.

Током трпезе љубави, гуслар Вукан Ђука, предсједник гусларског удружења, заједно са својим гусларима, извео је неколико пригодних пјесама.

ДВОРОВИ САВО Б. ЈОВИЋ