ПРОСЛАВА ШКОЛСКЕ СЛАВЕ СВЕТОГ САВЕ У ЈАЊСКИМ ПАРОХИЈАМА

Као и сваке године Свети Сава прослављен је свечано и побожно. На дан празника свету Литургију у храму Светог пророка Илије служили су намјесник угљевичко-јањски протојереј-ставрофор Драган Пејчић и јереј Дражен Шљокић.

Након свете Литургије, резања славског колача и ученичких рецитација, ученици Основне школе „Меша Селимовић“ заједно су отпјевали химну Светом Сави, након чега су подјељени светосавски пакетићи за велики број присутне дјеце.

Свечаним чином резања славког колача и пригодним програмом прослава је настављена у свим подручним одјељењима школе: Чардачине, Модран, Ченгић и Ново Насеље.

У холу централне школе „Меша Селимовић“ Јања, ученици су приремили приредбу, након које се приступило резању славског колача и свечаном ручку у школској сали.

вјероучитељ
Миленко Крајишник