ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ЖИВОТ У ВРЛИНИ ПУТ СВЕТОСАВЉА

"Прослављајући Светог Саву ми славимо себе боголике и спасене", рекао је владика Фотије на вечерашњој свечаности која је одржана у Центру за културу "Семберија".

Фото: СРНА
Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Фотије изјавио је на Светосавској академији у Бијељини да је живот у врлини пут светосавља.

Школску славу Светог Саву свим бијељинским ученицима и просвјетарима на академији је честитао Владимир Шавија, директор Гимназије "Филип Вишњић" која у овој години прославља 100 година рада.

"У овом времену неухватљивих промјена морамо да се зауставимо и сагледамо гдје смо и куда желимо да идемо, да освијетлимо таму незнања, да знање буде наше оружје којим владамо и служимо", сматра Шавија.

За бијељинску гимназију, Шавија је рекао да је једна од најбољих у Републици Српској.

"Ми стварамо будуће герације овог народа, а тако стварамо и будућност нашег друштва, идући путем светосавља, за вјечност", поручио је Шавија.

Ђакон Немања Ерак је у традиционалној бесједи о Светом Сави истакао живот српског народа без подјела и диоба, у светосављу и јединству у православној вјери.

"Како живио, тако ти Бог помагао, то је светосавље", рекао је ђакон Ерак.

Према његовим ријечима, заједничка организација Светосавске академије у години у којој Српска православна црква прославља 800 година аутокефалности, а бијељинска гимназија 100 година образовања народа, оличење је доброг односа духовног и свјетовног и немањичке хармоније власти.

"Праштајте, молите се и мирите се, ако будемо имали мир у себи, мир Божији завладаће у свима нама и око нас", поручио је ђакон Ерак.

Светосавска академија у Бијељини одржана је у Центру за културу "Семберија", уз богат умјетнички програм у којем су гимназијалци ријечју, пјесмом и музиком славили творца српске цркве и државе.

​Извор: СРНА

АКАДЕМИЈА СВЕТИ САВА БИЈЕЉИНА ГРАДОНАЧЕЛНИК МИЋО МИЋИЋ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БЕСЈЕДЕ