ЕПИСКОП ФОТИЈЕ У ТУЗЛИ

Данас 08.10.2017.г.када наша Света Црква прославља великог руског светитеља Св. Сергија Радоњешког, у тузланском Катедралном храму Успења Пресвете Богородице прву Свету Архијерејску Литургију служио је Епископ зворничко-тузлански г. Фотије.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

као  и протођакони Славољуб Милошевић и Драган Поповић.

Молитвено сабрање увеличали су појци манастира Ковиљ (епархија бачка) и мноштво вјерног народа Тузле и околине.

Преосвећени Владика Фотије бесједио је из трона Епископа зворничко-тузланских, поучивши вјерни народ истинама Светог Јеванђеља. Молим Бога да овај град постане град мира, град разумевања и толеранције, братске љубави и суживота, јер је овај град кроз пребогату историју имао много више таквих периода него што је имао невоља и несретних ратова истакао је Епископ Фотије.

Овом свечаном догађају учешће се узели и представници других вјерских заједница, као и представници градске и кантоналне власти.

Након Свете Литургије у порти храма уприличен је богат културно-умјетнички програм уз учешће хора ковиљских монаха, КУД Кртова и хора Србски Православних појци, а у Епископском двору уприличен је банкет у част новоизабраног Епископа Фотија. Преосвећеног Владику поздравили су архијерејски намјесник тузлански прото-ставрофор Стево Јовић, старјешина Саборног храма прота тузлански Милан Топић и представници градске и кантоналне власти. На крају се Епископ захвалио на топлим ријечима и срдачном пријему који је организован у његову част.