УЧЕНИЦА ИЗ ТЕСЛИЋА ПОБЈЕДНИК РЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ВЈЕРОНАУКЕ

У организацији Републичког педагошког завода Републике Српске и Катихетског одбора Српске православне Цркве 13. маја 2023. године у Oсновној школи „Иван Горан Ковачић“ Мркоњић Град одржано је Републичко такмичење из Православне вјеронауке.

На такмичењу су учествовали ученици осмих разреда основне школе, а тема такмичења била је „Јеванђеља - блага вијест о Господу Исусу Христу“. Ова тема обухвата реализоване наставне садржаје осмог разреда о животу и проповиједи Господа Исуса Христа.

На завршно Републичко такмичење, након школских, општинских и епархијских такмичења, се пласирало 12 ученика са подручја Републике Српске.

Побједник Републичког такмичења из Православне вјеронауке, за школску 2022/23. годину, је ученица Основне школе „Иво Андрић“ Ћулићи општина Теслић, Тамара Станковић, која је освојила 94 бода, од могућих 100 бодова.

По завршетку тестирања ученика прегледани су и дешифровани тестови, проглашени побједници, а потом су ученици и вјероучитељи отишли у обилазак храма Рођења Пресвете Богородице и храма Светог Саве у Мркоњић Граду. Након тога у парохијској сали код храма су додијељене пригодне награде и признања свим ученицима  и вјероучитељима који су учествовали на такмичењу. Посебне награде и дипломе додијељене су ученицима који су освојили прва три мјеста.

Награде за овогодишње Републичко такмичење из Православне вјеронауке обезбиједио је Републички секретаријат за вјере Републике Српске и Катихетски одбор СПЦ.

У наставку послије додјеле награда  у поменутој парохијској сали организован је свечани заједнички ручак за све ученике, вјероучитеље и госте.

ВЈЕРОНАУКА ТАКМИЧЕЊЕ МРКОЊИЋ ГРАД