ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ У ТУЗЛАНСКОМ ХРАМУ - Почело служење Свете Архијерејске Литургије

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служи Свету Архијерејску литургију поводом 140 година од освећења Катедралног храма Успења Пресвете Богородице у Тузли.

Патријарху српском саслужују епископи зворничко-тузлански Фотије, бачки Иринеј, горњокарловачки Герасим, осечко пољски и барањски Херувим, ваљевски Исихије, топлички и изабрани шабачки Јеротеј, хвостански и изабрани Западноевропски Јустин и мохачки Дамаскин.

Заједно са бројним верницима молитвеном скупу присуствује предсједавајући Савјета министара Босне и Херцеговине г. Зоран Тегелтија, министар без портфеља у Влади Србије г. Ненад Поповић, директор Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама при Министарству правде Републике Србије, предсједник Скупштине Тузланског кантона Жарко Вујовић, градоначелник Бања Луке Драшко Станивуковић, градоначелник Бијељине Љубиша Петровић, начелник Угљевика Василије Перић, начелник општине Лопаре Радо Савић као и други бројни гости.

ПАТРИЈАРХ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ПАТРИЈАРХ У ПОСЈЕТИ ЕПАРХИЈИ ТУЗЛА