Задужбина Хиландара: НОВА МОНОГРАФИЈА О СВЕТОМ КРАЉУ МИЛУТИНУ

Задужбина Хиландара је известила о новом, капиталном делу о Светом краљу Милутину, посвећеном 700. годишњици од упокојења Стефана Уроша II Милутина, краља и самодршца све српске и поморске земље, другог ктитора Светог манастира Хиландара: Шеснаест угледних стручњака и истраживача српског средњег века одазвало се на позив Задужбине Светог манастира Хиландара да на свеобухватан и сликовит начин представе личност краља Стефана II Уроша Милутина, његову владавину и наслеђе. Прилози су посебно писани за ову прилику и ову књигу, осмишљену као зборник монографског типа, поводом 700 година од упокојења Светог краља.

Аутори: Срђан Пириватрић, Смиља Марјановић-Душанић, Предраг Коматина, Небојша Порчић, Невен Исаиловић, Ивана Коматина, Милош Ивановић, Срђан Шаркић, Бранислав Тодић, Драган Војводић, Бојан Миљковић, Мирјана Живојиновић, Владимир Вукашиновић, Ирена Шпадијер, Даница Поповић и Љубомир Максимовић.

Уредили: Срђан Пириватрић, Смиља Марјановић-Душанић и Даница Поповић.
Одговорни уредник Миливој Ранђић.
Издавач: Задужбина Светог манастира Хиландара.
Књигу можете поручити на сајту hilandar.org

Више на страници пројекта: https://www.hilandar.org/sveti-kralj-milutin/

КЊИГА КУЛТУРА СВЕТИ КРАЉ МИЛУТИН МАНАСТИР ХИЛАНДАР