Албанци напали православног свештеника и његову породицу

Група Албанаца, код села Жач, недалеко од Клине на Косову и Метохији, пресрела је и напала локалног свештеника, оца Стевана Марковића, који се са женом и петогодишњим близанцима, враћао са службе у Пећкој патријаршији, саопштено је из Епархије рашко-призренске.

"Свештенику су Албанци прво препречили пут, а потом се окупила већа група која је рукама почела да удара о кола и сломила предње стакло на возилу", наводи се у саопштењу.

Из Епархије рашко-призренске додају да су том приликом петогодишњи близанци и свештеникова супруга претрпјели велики страх.

У саопштењу се наводи да је један од локалних Албанаца, иначе припадник породице Кељменди, који је и раније нападао српске повратнике у Жачу, почео да пријети да ће донијети оружје.

Отац Стеван је послије тога у Осојану разговарао са британским амбасадором у Приштини Руријем О` Конелом, коме је детаљно испричао шта се догодило, као и шта је било раније у Петричу, када су Албанци каменовали Србе који су ишли у цркву на обиљежавање Свете Тројице, наводе из Епархије.

Отац Стеван је тада био заједно са вјерницима на литији у Петричу.

Извор: РТРС