Сремски Карловци: ОДРЖАНЕ СЕДНИЦЕ СВЕТОГ АРХИЈЕРЕЈСКОГ СИНОДА И ПАТРИЈАРШИЈСКОГ УПРАВНОГ ОДБОРА

Фото: СПЦ
У Патријаршијском двору у Сремским Карловцима 3. новембра 2022. године, на празник Преподобног Илариона Великог, одржане су седнице Светог Архијерејског Синода и Патријаршијског управног одбора.

Седницама је председавао Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, а разматрана су важна текућа питања из живота наше Свете Цркве.

Чланови Светог Архијерејског Синода посетили су Богословију у Сремским Карлoвцима, Патријаршијско-митрополијски архив привремено смештен у згради Богословије и Саборни храм светог оца Николаја.

Чудотворна икона Мајке Божије Бездинске

Ова икона била је највољенија и најпоштованија Богородичина икона у Карловачкој митрополији, а у Саборном храму светог оца Николаја у Сремским Карловцима чува се већ вековима, тј. још од времена патријарха Арсенија IV Јовановића Шакабенде.

СВЕТИ АРХИЈЕРЕЈСКИ СИНОД ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ ЕПАРХИЈА СРЕМСКА