НАГРАЂЕНИ КЛИРИЦИ НАШЕ ЕПАРХИЈЕ ЗА СВЕТОАРСЕНИЈЕВСКЕ ТЕМАТЕ

Иако су сви показали марљив труд и рад, поједини ученици су се више истакли у традиционалном писању Светоарсенијевских темата поводом школске славе Богословије у Сремским Карловицма.

Награђени су следећи:

1. Свјетлан Тривунчевић, 4. разред – клирик Епархије зворничко-тузланске.  Темат из предмета Историје хришћанске цркве на тему „Фотијев сабор у Цариграду 879/80“
  2. Димитрије Николић, 4. разред – клирик Епархије сремске. Темат из предмета Историје хришћанске цркве на тему „Гркокатоличке цркве на просторима бивше Југославије; историја и садашњост“
  3. Вељко Милутиновић, 2. разред – клирик Епархије зворничко-тузланске. Темат из предмета Светог Писма Старог завета на тему „Египатске пошасти – паралела са проблемом екологије у данашњем свету“
Као најбоље написан темат из предмета Литургика изабран је рад Марка Џинића, ученика 5. разреда и клирика Епархије сремске. Он је писао на тему „Чин мироваренија (историјат и поредак)“.
Извор: Богословија.рс

БОГОСЛОВИЈА СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ