ПОЧЕЛА СА РАДОМ НАРОДНА КУХИЊА ЕПАРХИЈЕ БАЧКЕ

Са благословом Епископа бачког др Иринеја, у светлости празника Светог великомученика Димитрија Солунског и Светог мученика Нестора, 9. новембра 2020. године, подељено је првих педесет куваних оброка корисницима Народне кухиње Епархије бачке.

Непокретним корисницима Народне кухиње оброци су однесени на њихове адресе.  Радним данима, у просторијама Народне кухиње (поред храма Вазнесења Господњег на Клиси), биће подељен један кувани оброк за 50 особа, док ће се корисницима Народне кухиње сваког петка, поред топлог оброка, делити и суви оброк за викенд.

Сви они који живе у Новом Саду треба да се обрате свештенику у најближој православној цркви и да се, на тај начин, информишу о детаљима пријављивања за коришћење услугâ Народне кухиње. Ова добротворна делатност је започета као израз љубави и бриге Цркве према човеку у Епархији бачкој. Рачун за уплату прилога – кликните ОВДЕ.

Извор: СПЦ

ДОБОРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА НАРОДНА КУХИЊА ЕПАРХИЈА БАЧКА