АРХИЕПИСКОП АЛБАНСКИ УПУТИО ВЕРНИЦИМА ПОРУКУ ПОВОДОМ ВИРУСА КОРОНА

Његово Блаженство архиепископ тирански и све Албаније истиче: „То је као да је невидљиви непријатељ објавио нови светски рат“.

Међутим, Блажењејши позива вернике да избегавају панику,  униније и очајање и да остану мирни, да имају чист ум и буду дисциплиновани што се тиче одлука које доносе влада и здравствени органи.

„Желео бих да  од срца захвалим чистачима, народним властима, медијима, а посебно лекарима и медицинским сестрама, који су на првој линији у борби против вируса корона и брину се о свима оболелима," рекао је он.

Поред тога, он апелује на све вернике да остану дома и да се ватреније моле Богу да обустави пошаст, а научницима покаже начин да пронађу одговарајуће лечење.

Нагласио је: „Прво и најважније, морамо ојачати нашу веру у Бога. Вера и љубав су најмоћније оружје које можемо употребити против овог невидљивог вируса који прети човечанству. Будимо храбри, остајмо у нади, а изнад свега пројављујмо солидарност. Нека нам Бог да снаге и стрпљења да издржимо ову пошаст, и да се придржавамо тешких одлука које су нам промениле живот.“

Извор:  Orthodoxtimes.com (са енглеског Информативна служба Српске Православне Цркве)

КОРОНА ВИРУС COVID19 ПАНДЕМИЈА АЛБАНСКА ЦРКВА САОПШТЕЊЕ