ЦРНА ГОРА: ФОРМИРАН ЕКСПРЕТСКИ ТИМ ЗА ПРЕГОВОРЕ СА ВЛАДОМ

Митрополија црногорско-приморске формирила је експертски тим за преговоре са Владом Црне Горе о Закону о слободи вјероисповијести, који је заказан за сриједу, 11. март.

Из Митрополије црногорско-приморске Срни су рекли да су у тиму Митрополије професор Владимир Лепосавић, протојереј-ставрофор Велибор Џомић, подгорички адвокати Драган Шоћ и Зоран Лазаревић, те члан Правног савјета Епархије будимљанско-никшићке Дајман Ћулафић.

Представници Владе Црне Горе и Митрополије црногорске-приморске разговарали су о Закону о слободи вјероисповијести 14. фебруара и Српска православна црква /СПЦ/ је остала при ставу да се мора говорити о измјенама тог прописа, а не о његовој примјени, те је договорено да преговори буду настављени на експертском нивоу.

Влада је раније данас саопштила да ће је у разговору представљати потпредсједник Владе Зоран Пажин, професор на Правном факултету Небојша Вучинић, декан Правног факултета Анета Спаић, шеф кабинета предсједника Владе Драгољуб Булатовић, адвокат Никола Мартиновић и дипломирани правник Срђан Спаић.

Црногорски Закон о слободи вјероисповијести, који је усвојен 27. децембра, предвиђа да држава постаје власник свих вјерских објеката изграђених до децембра 1918. године уколико се не утврди да је нека од вјерских заједница стварни власник.

Усвајање тог закона наишло је на отпор вјерника СПЦ у Црној Гори због чега су организовани масовни протести широм земље, као и у појединим градовима у Републици Српској и Србији.

Извор: СРНА