ИРСКА: ВЛАДИКА ДОСИТЕЈ БОГОСЛУЖИО У ДАБЛИНУ

У Недељу месопусну, 23. фебруара 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ британско-скандинавски г. Доситеј служио је свету архијерејску Литургији у парохији Светог великомученика Георгија у Даблину, Ирска. Саслуживали су свештеници из епархије и свештеник из Руске Православне Цркве у Даблину.

Пред почетак свете Литургије Епископ је извршио мало освећење цркве и просторија, а чтеца Станимира Перића је рукопроизвео у чин ипођакона. Током свете Литургије за велики труд и пожртвованост Епископ је надлежног свештеника Младена Гардовића унапредио у чин протојереја.

По завршетку свете Литургије епископ Доситеј се обратио верном народу који је дошао из целе државе. Литургији је присуствовала гђица Маријана Огњановић, саветник у Амбасади Републике Србије у Лондону.

Извор: СПЦ