ЧЛАНОВИ ОДБОРА ЗА ЗАШТИТУ ПРАВА НАЦИОНАЛНИХ МАЊИНА У ПАКРАЦУ

У Градској већници у Пакрацу одржана је седница Међувладиног мешовитог одбора за заштиту права националних мањина у Републици Хрватској и Републици Србији.

У среду, 13. марта 2019. године, у Градској већници у Пакрацу одржана је седница Међувладиног мешовитог одбора за заштиту права националних мањина у Републици Хрватској и Републици Србији. После радног дела седнице, чланови одбора посетили су и Епископију пакрачко-славонску.

Уважене госте примио је Његово Преосвештенство Владика пакрачко-славонски г. Јован и том приликом их упознао како са богатом историјом Епископије тако и са токовима обнове две велике светиње престоног града Пакраца, са обновом Саборног храма Свете Тројице и Владичанског двора.

Владика је госте повео у обилазак Епархијског депоа где су имали прилику да виде веома редак и драгоцен фонд Епископске књижнице. Преосвештени Владика срдачно је поздравио госте и пожелео им благослов и успех у њиховом даљем раду и проналажењу најбољих начина неговања и унапређења међусобних односа и сарадње.

Извор: Епархија славонска