МУЗЕЈ СПЦ ПРЕДСТАВЉЕН НА ГУГЛОВОЈ ПЛАТФОРМИ ARTS & CULTURE

Музеј Српске Православне Цркве је у оквиру светске промоције и популаризације културног наслеђа Републике Србије представљен на Гугловој платформи Arts & Culture, известило је на инстаграму Министарство културе Републике Србије.

Фото: Инстаграм Министарство културе
Министарство културе је овој Гугловој платформи у децембру 020. године започело онлајн представљање културног наслеђа Србије.

На овај начин јавност има прилику да приступи садржају у високој резолуцији, сликама и видео материјалу уметничких дела и културне баштине, прикупљених од стране институција у области културе и сарадника широм света. Ова врста онлајн ресурса може да својом доступношћу ексклузивног материјала грађанима широм света помогне у истраживањима, академским радовима, као и да омогући мултидисциплинарно и међуинституционално учење. На овој платформи представљено је аудио-визуелним материјалом неколико изложби: Манастир Студеница, Галерија Матице Српске, Смедеревска тврђава, Црква манастира Покајница,...

Изложбе се бесплатно могу погледати на https://artsandculture.google.com/partner/ministry-of-culture-and-media-of-the-republic-of-serbia

Подсећамо, Mузеј СПЦ се налази у згради Патријаршије у Београду и баштини највећу збирку верских артефакaта од средњовековног до модерног времена у Србији.

Као установа културе чува сакрално наслеђе са подручја у којима је вековима живео српски народ. Садржи 40.000 предмета класификованих у неколико колекција. Већина их потиче из цркава и манастира са Фрушке горе и источног Срема, а чува и културно- историјско и уметничко благо које потиче из манастира Високи Дечани, Крка, из Пећке патријаршије.

Обрада вести Редакција Радија "Слово љубве"

КУЛТУРА ВАСПИТАЊЕ МУЗЕЈ МИНИСТАРСТВО