САСТАНАК ЦАРИГРАДСКОГ ПАТРИЈАРХА И ПРЕМИЈЕРА ГРЧКЕ

Цариградски Патријарх Вартоломеј састао се у згради патријаршије у Истанбулу са Премијером Грчке Кириакосом Мицотакисом. Том приликом Патријарх је замолио Премијера да очисти Свету Гору од руских монаха. "...Патријарх Вартоломеј је напоменуо да је данас читав свијет против Русије и због тога је дошло вријеме да се бреме Православне Цркве узме на себе..."

По светогорском предању, Светом Гором управља једино Пресвета Богородица правом "које је добила од свог Сина". Ово нису први агресивни ставови Патријарха. Већ неколико година на Атону је забрањено постризавање и рукополагање Руса.

Како рече један светогорац, у Протату су већ разматрали ово питање на шта је игуман манастира Светог Павла архимандрит Партеније рекао: " Ако ми отјерамо Русе, нас ће отјерати Пресвета Богородица".

ЦАРИГРАДСКА ПАТРИЈАРШИЈА ПАТРИЈАРХ ВАРТОЛОМЕЈ КИРИЈАКОС МИЦОТАКИС ГРЧКА