ЕПИСКОП ФОТИЈЕ НА ПРОСЛАВИ ПАТРОНА ЕПАРХИЈЕ ГОРЊОКАРЛОВАЧКЕ

Патријарх Порфирије: Позвани смо да све људе видимо као своју браћу

Фото: ТВ Храм

Његова Светост Патријарх српски Г. Порфирије служио је у суботу, 17. јула, када наша Света Црква молитвено прославља Св. Свештеномученика Саву горњокарловачког Свету Архијерејску Литургију уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузласнког Фотија и Његовог Преосвештенства Епископа горњокарловачког Герасима у цркви Светог Николаја Мирликијског чудотворца у Карловцу, у Епархији горњокарловачкој која Светог Саву Горњокарловачког прославља као свог Патрона.

После освећења славских дарова и резања славског колача у част и славу Светог Свештеномученика Саве Горњокарловачког на крају Свете Литургије Епископ Герасим је у име свештенства, монаштва и верног народа захвалио  Патријарху Порфирију и Епископу Фотију на посети Епархији горњокарловачкој и молитвеном доприносу прослави Патрона епархије. Долазак Патријарха је потврда јединства и Српске Православне Цркве на овим просторима.

У својој поучној архипастирској беседи Патријарх Порфирије је, између осталог, рекао да смо позвани да све људе видимо као своју браћу, да је човек створен љубављу Божијом и да је икона Божија, и да је човек створен за вечност у Христу кроз Цркву у Светој Литургији.

Свети људи облагодарени Христом као што је Св. Свештеномученик Сава горњокаловачки моле се за сав људски род. Патријарх је истакао да је Св. Сава био пун љубави према свима и када му је понуђено да избегне, он је рекао да ће остати  и бити уз свој народ, због тога га је Господ прославио као светитеља.

Извор: ТВ Храм

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ КАРЛОВАЦ ЕПАРХИЈА ГОРЊОКАРЛОВАЧКА ЕПИСКОП ГЕРАСИМ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ