ВАСКРС У ЈЕРУСАЛИМУ (ВИДЕО)

На дан јеврејског празника Пурим, Великог Петка по Грегоријанском календару и муслиманског обреда у џамији Ал Акса, екипа "Света без визе" је посетила Јерусалим. Година која је већ произвела максималну политичку напетост, условила је да у Свети град на овако велике празнике због страха од тероризма дође јако мали број људи.

У емисији "Васкрс у Јерусалиму" видећете свакодневицу града за који се каже да се налази на пола пута између земље и неба. Прошетаћете јеврејским, хришћанским и муслиманским делом старог Јерусалима и видети људе супротстављених религија који на малом простору сарађују.

Маја и Владан посетили су кућу за коју се претпоставља да је пре неколико векова била српски манастир Светог Архангела Михајла и разговарали са власницом стана која је током кречења пронашла средњовековне трагове.
Упознаћете света места три религије, људе који их данас походе и врло необичне обичаје арапских хришћана. Дан уочи Васкрса видећете најзначајније тачке пута којим је Христос прошао ка Голготи и унутрашњост цркве Светог гроба, у којој се налазе Голгота, плоча Миропомазања и Исусов гроб.

Гост емисије је Његова Светост Теофил III, патријарх Јерусалимски.

Аутори и водитељи: Маја Мартиновић и Владан Јочић
Аутор серијала "Свет без визе" Владан Јочић