МИТРОПОЛИТ ОНУФРИЈЕ ПОСЕТИЋЕ ЦРНУ ГОРУ ЗА ПРАЗНИК СВЕТОГ СИМЕОНА МИРОТОЧИВОГ

Свети Симеон Мироточиви је један од највољенијих и најпоштованијих светих СПЦ и ове године ће радосно бити прослављен у Црној Гори посебно из разлога што се богослужити Његово Блаженство митрополит кијевски и све Украјине Онуфрије са пратњом из Украјинске Православне Цркве.

Блажењејши и још четири архијереја саслуживаће на Литургији 29. фебруара у главном граду Црне Горе – Подгорици, у цркви Васкрсења Христовог. Сједињени у својој православној вери, архијереји, свештенство и верници Украјине и Црне Горе сада су сједињени и у својим заједничким патњама.

Извор: Orthochristian.com (са руског Информативна служба Српске Православне Цркве)

ЦРНА ГОРА ЗАКОН ЦРНА ГОРА ПРОГОН ЦРКВЕ НЕ ДАМО СВЕТИЊЕ ЛИТИЈЕ ЦРНА ГОРА УКРАЈИНСКА ЦРКВА МИТРОПОЛИТ ОНУФРИЈЕ