СЛАВА ПОДВОРЈА СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ У МОСКВИ

Празник Светих апостола Петра и Павла, којима је посвећен храм Подворја Српске Православне Цркве у Москви, свечано је обележен светом архијерејском Литургијом, којом је началствовао Митрополит филипопољски Нифон, представник Антиохијске Православне Цркве у Москви, уз саслужење Епископа моравичког Антонија, викара Патријарха српског и старешине Подворја Српске Православне Цркве у Москви.

Саслуживали су протојереј Николај Балашов, заменик председника Одељења за спољне црквене везе Руске Православне Цркве; архимандрит Серафим (Шемјатовски), представник Православне Цркве Чешких земаља и Словачке, и протојереј Данило Андрејук, представник Америчке Православне Цркве у Москви; као и братство Петропавловског храма.

На богослужењу је одговорао хор Петропавловског храма под руководством диригента Људмиле Черкасове. Након Литургије, како то налаже богослужбени устав Руске Цркве, одслужен је и молебан Светим апостолима Петру и Павлу.  Домаћин велике свечаности, владика Антоније је поздравио све присутне, честитајући радосни празник.

Захваливши се на заједничком богослужењу, митрополит Нифон је нагласио да је празник сведочанство о јединству помесних Православних Цркава и њиховој узајамној љубави и подршци.

Извор: http://serbskoe-podvorie.ru

РУСКА ЦРКВА ПОДВОРЈЕ СРПСКЕ ЦРКВЕ МОСКВА ЕПИСКОП АНТОНИЈЕ