УПОКОЈИО СЕ ИГУМАН СВЕТОТРОЈИЧНО-СЕРГИЈЕВЕ ЛАВРЕ

Опело  и сахрана игумана манастира Светотројично-Сергијеве лавре архимандрита Тихона (познатог и као Барсуков) одржана је 7. маја 2020.  године у Москви. Он се преставио у Господу 6. маја 2020. године.

Према званичном сајту Руске Цркве, он је преминуо због компликација изазваних вирусом короне. Неколико свештеника и људи је присуствовало опелу на отвореном држећи се безбедносних мера. Додатно, сандук је затворен због истих разлога. Покојни архимандрит Тихон је био главни лекар манастира и управо он  је указао на опасност на ширење вируса короне.

Подсећамо да су верници вршили  велики притисак на манастир Свете Тројице и Богословску духовну академију чим је најављено затварање манастира. Њима је било дозвољено да учествују у богослужењима, и услед тога су се ректор  Академије митрополит Питирим, свештенство и неки студенти заразили  вирусом корона.

Извор: Оrthodoxtimes.com (са енглеског Информативна служба СПЦ)

COVID19 КОРОНА ВИРУС ПАНДЕМИЈА РУСКА ПАТРИЈАРШИЈА РУСИЈА СВЕТОТРОЈИЧНО-СЕРГИЈЕВА ЛАВРА ТИХОН БАРСУКОВ