ЈЕХОВИНИ СВЈЕДОЦИ У ДОБОЈУ

Драга у Христу Господу браћо и сестре!

Вјероватно ових дана у вашим поштанским сандучићима наћи ћете ,,писмо" извјесне Пасини Валентине из Добоја која вас позива да посјетите страницу Јеховиних свједока и упишете се на Библијски курс. Због тога  дужан сам да вас све упозорим да игноришете ова писмо и не обазирете се на позив ове секте те не насједате на ове позиве у коме  ће вам они као дати одговоре на ваша животна питања.

“Не упрежите се у исти јарам с невјерницима” поручује свети апостол Павле (2. Кор. 6:14).

Црква Христова је та која има право да тумачи Свето Писмо, јер је Христос Глава Цркви, а ми сабрани у име Његово чинимо тијело Цркве. Свети Дух, који је преко Пророка и Апостола изрекао ријеч Божију, тумачио га је преко Светих Отаца. И ријеч Божија и њено тумачење – јесу дар Светога Духа. Света Православна Црква прихвата само то једно тумачење! Стога ако јесмо Христови и потомци Светога Саве, чланови Једне, Свете, Саборне и Апостолске Цркве онда као њена истинска дјеца примамо само то једно тумачење које је од Духа Светога!
Лажна учења душу одводе далеко од свјетлости истине, и за њих Господ говори: “Лопов не долази за друго него да украде и закоље и упропасти. Ја дођох да живот имају и да га имају у изобиљу” (Јн. 10:10).

С тога вас још једом молим игноришите ову замку у коју нечастиви покушава да вас увуче, јер смо ми призвани за нешто више и то нам наш Господ Сведржитељ каже: ,,Зато изиђите из њихове средине и одвојте се, говори Господ, и не дохватајте се нечистог, и ја ћу вас примити.

И бићу вам отац, и ви ћете бити моји синови и кћери, говори Господ Сведржитељ” (II Кор. 6,14-18).

Извор: Фејсбук  - ђакон Владо Мојевић

СЕКТЕ ЈЕХОВИНИ СВЈЕДОЦИ ДОБОЈ ПАСИНИ ВАЛЕНТИНА