ЈАВНИ ПОЗИВ УМЈЕТНИЦИМА КОЈИ СЕ БАВЕ ДРВОРЕЗОМ

''Дани патријарха Павла", под покровитељством града Чачка и медијским покровитељством телевизије ХРАМ, објављујu јавни позив уметницима који се баве дрворезом за учешће на колонији "Крст патријарха Павла".

Манифестација „Дани патријарха Павла” у Чачку са огранцима у Кућанцима (Хрватска), Гацку (Република Српска), Никшићу (Црна Гора) и Призрену (Србија), настала је из колоније „Крст патријарха Павла” која је постала важан део манифестације.

Свечаност ће се, у славу патријарха Павла, у сарадњи са Епархијом жичком, отварањем манифестације и узношењем новоприспелих крстова њему у част, одржати у манастиру Благовештење у Овчар Бањи, 27. септембра 2021. године после Свете Литургије.

Ваша дела, ручно резбарени крстови ће живети дуго, јер их узносимо у част и славу патријарха Павла, његовоg делa i поступања и животу по Јеванђељу. На тај начин промовишемо вредности живота на земљи, да будемо људи, увек и на сваком месту и ситуацији, како је чинио и беседио патријарх Павле.

Организациони одбор манифестације „Дани патријарха Павла”

НАЈАВА ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЧАЧАК ДРВОРЕЗ