(НАЈАВА) Најпознатије Богородичине иконе код Срба

Специјална емисија посвећена најпознатијим иконама са представом Пресвете Богородице.
Емисија је на програму у уторак 20. септембра у 21:10 часова на ТВ Храм

Фото: ТВ Храм
Као брза помоћница свих верника, њихова заступница и искупитељица, Богородица је поштована кроз све векове до данашњег дана, зато је и најчешће сликана. Ипак због честих ратова, пожара, зуба времена, али и других невоља, велики број икона је уништен и заувек изгубљен. Иконе које су до данас сачуване, а које су имале посебан углед, често су окиване и украшаване златом, сребром и драгим и полудрагим камењем. Неке од најпознатијих наших икона су: Богородица Тројеручица, Богородица Млекопитатељница, Богородица Чајничка, Богородица Савинска, Богородица Бођанска, Пећка Красница и др. Ове иконе данас представљају важан део културне баштине и духовног наслеђа српског народа.

Аутор емисије: Сњежана Орловић

ИКОНОПИС ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА