ИК „СИНАЈ” ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКЕ НА 67. САЈМУ КЊИГА У БЕОГРАДУ

Издавачка кућа „Синај“ Епархије зворничко-тузланске ове године по други пут самостално учествује на 67. Међународном сајму књига у Београду. Штанд се налази у хали 4.

Током седам година постојања, ИК „Синај“ је објавила близу 70 књига, а и ове године посетиоци ће имати прилику да виде нова издања. Посебно препоручујемо збирку песама митрополита Фотија „Из Божије руке“, као и значајно историјско дело „Зло доба Бењамина Калаја“, које се бави периодом аустроугарске управе у Босни и Херцеговини под Калајем и његовим покушајем стварања вештачке „босанске“ нације. Осим тога, ту су и превод посланица „Светог Исидора Пелусиота“, илустроване „Библијске приче Старог и Новог завјета“ и многа друга издања.

Поред књига, Издавачка кућа „Синај“ издаје и часописе „Животворни источник“ - који се бави основним питањима православне вере и морала, „Боготражитељ“ – часопис за средњу школу, као и „Православни основац“ - намењен ученицима основних школа са циљем проширења знања стечених на часовима веронауке.

Посетите наш штанд и пронађите нова издања која ће обогатити вашу библиотеку.

Под слоганом "Реч је слободна": Данас почиње Међународни београдски сајам књига

Међународни београдски сајам књига биће отворен данас, а током девет сајамских дана представиће се више од 400 излагача из земље и иностранства, издавача и писаца.

Сајам, који ће ове године бити организован под слоганом "Реч је слободна", у 18.00 часова отвориће Милена Марковић, награђивана песникиња, драмски писац и сценариста, редовна професорка Факултета драмских уметности у Београду.

Почасни гост Београдског сајма књига биће Куба, која ће представити своју традицију и културну разноврсност, дела научника, писаца, песника и уметника, а на отварању ће се у име ове земље обратити Мигел Барнет, приповедач, песник и антрополог, који је за велики број књига, песама, хроника одликован националним и међународним књижевним наградама.

Радно време сајма књига је од 10.00 до 20.00 часова, улазнице коштају 250 динара за групне посете, појединачна улазница је 350 динара, улазница за породични дан је 1.000 динара, улазница за све сајамске дане 2.000 динара. Паркинг за аутомобиле је 200 динара по сату.

Комплетан водич дешавања на овогодишњем Сајму књига погледајте ОВДЕ

ИЗДАВАЧКА КУЋА СИНАЈ КЊИГА САЈАМ КЊИГА