МИГРАНТИМА ВИШЕ НЕГО СРБИМА ЗА 25 ГОДИНА

​Мигрантима смештеним у центру у селу Липа, у Федерацији БиХ, за мање од месец дана обезбеђено је све оно што Срби повратници у тај ентитет немају ни након 25 година од рата, изјавио је председник Општинског одбора СНСД у Босанском Петровцу Немања Давидовић. Он каже да је за мигранте, осим струје и воде, обезбеђен и интернет.

„Ништа није случајно, поготово што се за васкршње празнике премештају мигранти из Бихаћа у село Липа у мигрантски центар који се налази стотину метара од храма Вазнесења Господњег”, рекао је он за Срну, пренела је РТРС. Према његовим речима, све то је неко добро организовао, смислио и, како каже, „узео велики новац”.

Давидовић је истакао да би власти у Федерацији БиХ требало више да воде рачуна о становништву.

„Када би власти у ФБиХ водиле рачуна о нама који живимо овде, као што воде о мигрантима, без обзира на то да ли био Србин, Бошњак или Хрват - ми бисмо много боље живели”, сматра Давидовић.

Он је навео да мигранти желе у земље ЕУ, а на овај начин их смештају на простор на којем не желе да буду, преноси Танјуг.

Камп „Липа” код Бихаћа спреман је за шаторски прихват до 1.000 миграната и избеглица, саопштено је данас из Међународне организације за миграције.

Одбор за заштиту права Срба у Федерацији БиХ поручио је раније да је недопустиво да на подручју српског села Липа код Бихаћа, које је окружено селима у којима живе Срби, буде формиран мигрантски центар.

Извор: Политика

Повезана вијест: ЕПИСКОП СЕРГИЈЕ: СРБИ ИЗ ЛИПЕ, МИГРАНТИ У ЛИПУ

МИГРАНТИ РЕПУБЛИКА СРПСКА ФЕДЕРАЦИЈА БИХ ЕПАРХИЈА БИХАЋКО-ПЕТРОВАЧКА ЕПИСКОП СЕРГИЈЕ ЛИПА