ЧВРСТЕ ВЕЗЕ КРУШЕВЦА И БИЈЕЉИНЕ ДОПРИНОС ПРЕВАЗИЛАЖЕЊУ ГРАНИЦА

Ове године на свечаностима у Крушевцу учествовали су, између осталих, Патријарх српски г. Порфирије и бројни епископи Српске православне цркве, међу којима је био и Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, предсједник Републике Србије Александар Вучић, предсједник Владе Србије Ана Брнабић са министрима, шеф БИА Братислав Гашић и други званичници.
На позив градоначелника братског Града Крушевца Јасмине Палуровић, градоначелник Бијељине Љубиша Петровић присуствовао је свечаностима које су у Крушевцу организоване поводом Видовдана и 650. годишњице од оснивања некадашње престонице кнеза Лазара.

Видовдан се у Крушевцу обиљежава и као Дан Града, па су ове посјете, поред протоколарних догађаја, прилика за сусрете и разговоре са домаћинима, делегацијама градова из Србије и других земаља с којима Крушевац остварује сарадњу, као и званичницима Републике Србије.

Градоначелници Крушевца и Бијељине су се сложили да је сарадња између два братска града на обострану корист и да побратимске везе представљају трајну вриједност коју треба његовати и убудуће, поготово имајући у виду све израженију потребу за превазилажењем граничних бариjера између земаља региона.

У оквиру видовданских дана откривен је нови споменик оснивачу Града – кнезу Лазару, а на свечаној празничној академији делегацији Града Бијељина уручено је постхумно признање – Плакета Града Крушевца градоначелнику Мићи Мићићу

- Ово је моја прва посјета Граду Крушевцу у својству градоначелника, али срдачност с којом смо дочекани је најбоља потврда да су везе између наша два града чврсте и братске. Била нам је изузетна част и да будемо дио обиљежавања великог јубилеја који по значају увелико превазилази локалне оквире, а посјета Крушевцу предсједника Републике Србије Александра Вучића додатно је увеличала свечаности – оцијенио је градоначелник Петровић.

Извор: Град Бијељина

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ВИДОВДАН ЕПАРХИЈА КРУШЕВАЧКА ЕПИСКОП ДАВИД КРУШЕВАЦ ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ БИЈЕЉИНА