ПАКИСТАН: ЦРКВЕ ЗАТВОРЕНЕ, ЏАМИЈЕ ОТВОРЕНЕ

У пакистанској провинцији Пенџаб хришћанска мањина се осећа дискриминисаном кад је у питању вирус корона. Док су власти наредиле да се цркве и други јавни објекти затворе, џамије су и даље отворене.

Влада се држала препоруке исламског свештенства да не затвара џамије под одређеним условима, извештава азијска служба за штампу "Ucanews" у среду. То, између осталог, укључује и краће молитве у петак и недозвољавање приступа старијим људима и деци. Хришћани су те мере осудили као дискриминаторне.

У Пенџабу су хришћани највећа немуслиманска мањина. Истовремено, регион је тренутно једно од жаришта вирусне заразе у Пакистану. У универзитетском граду Дер Гази Кан више од 780 муслимана који су били на ходочашћу у Ирану и који су можда били заражени ковидом-19, стављени су у карантин.

Извор: Kathpress.at (с немачког Информативна служба Српске Православне Цркве)

КОРОНА ВИРУС COVID19 ПАНДЕМИЈА ПАКИСТАН ЏАМИЈА ИСЛАМ