БИСКУП ШКВОРЧЕВИЋ: ОСУЂУЈЕМ НАПАДЕ

Бискуп Шкворчевић је први високи званичник Католичке цркве у Хрватској који је јасно осудио посљедње нападе на Србе.
Бискуп Антун Шкворчевић (Фото: pozeska-biskupija.hr)
Пожешки бискуп Антун Шкворчевић осуђује нападе на Србе у Хрватској и поручује да је недопустиво "хрватство претварати у идеологију за мржњу и насиље".

- Осуђујем насиље што су га ових дана у Книну, Ђеврскама, Вишкову и неким другим мјестима наше хрватске домовине извршиле одређене особе над људима српске националности, те жртвама изражавам своје саосјећање - поручио је бискуп током свечаности у жупној цркви Пресветог Тројства у Дарувару.

Бискуп истиче да у Дарувару "живе припадници хрватске, чешке, српске и других народности", те да зато промовише међусобно поштовање и заједништво, вреднујући различитост као дар Божији.

Бискуп Шкворчевић наглашава да "Исус није себе називао Јеврејом, него Сином Човјечијим", преноси хрватски портал Индекс"

- Умро је за сваког човјека те се на крсту признао нашим братом: и хрватским, и чешким, и српским, и другим - напомиње бискуп.

У Хрватској су посљедњих мјесеци учестали напади на лица српске националности, уз настојања да они буду сведени на грађане другог реда.

Бискуп Шкворчевић је први високи званичник Католичке цркве у Хрватској који је јасно осудио те нападе.

Извор: РТРС