Архијерејска литургија и слава храма у Слијепчевићима

На дан прослављања светог Стефана Дечанског, краља српског, 24.новембра 2017.године, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је свету архијерејску литургију у храму посвећеном светом Краљу у Слијепчевићима. Овај храм је до сада једини храм у Епархији зворничко-тузланској који је посвећен овом светитељу из српског рода, краљу и мученику.
Његовом Преосвештенству саслуживали су : протојереј ставрофор Небојша Драшкић, јереј Данијел Пецић и протођакон Славољуб Милошевић.
У својој бесједи Епископ Фотије је поздравио вјерни народ и честитао му данашњу славу. Епископ је говорио о животу светог Стефана Дечанског, а потом позвао све вјерне и сав род наш гдје год се налазио, да будемо јединствени у мучеништву, јединствени у Духу, јединствени у благодати, у молитвама и покајању, јединствени у братској љубави. То је, браћо и сестре, једини начин да се одржимо као православни хришћани.
Након трократног опхода око светог храма, Епископ Фотије преломио је славски колач са данашњим кумом славе проф. др Миланом Томићем из Брчког, а потом благословио вјерне који су стрпљиво прилазили да приме благослов и поздраве свога Епископа, јер је ово прва канонска посјета нашег Епископа овоме храму од устоличења у Епархији зворничко-тузланској.