ПЕДЕСЕТНИЦА - СЛАВА ХРАМА И ОПШТИНЕ У ОСМАЦИМА

Фото: Миљан и Радан Илић
На дан Силаска Светог Духа на Апостоле - Педесетницу, Храм Пресвете Тројице у Осмацима и општина Осмаци прославили су своју крсну славу.

Прослава је започета Светом Литургијом коју су у братској љубави служили архијерејски намјесник тузлански протојереј Милош Тришић, протојереј-ставрофор Драган Јездић и протонамјесник Мићо Бабић, надлежни парох осмачко-дубнички.

О значају празника Педесетнице вјерном народу сабраном у великом броју бесједио је архијерески намјесник тузлански протојереј Милош Тришић и том приликом честитао славу и пренео благослов епископа Фотија сабранима у Храму Свете Тројице у Осмацима.

Потом је уследио Крсни ход - литија од Храма Пресвете Тројице до општине Осмаци, гдје је у присуству више свештеника преломљен славски колач са начелником општине Осмаци господином Раданом Сарићем, запосленима у општини и кумовима славе.

По повратку у порту Храма, одслужен је парастос погинулим борцима и цивилним жртвама отаџбинског рата и положено цвијеће.

У славу и част Пресвете Тројице славски колач су припремили кумови овогодишње славе: Љубо Петровић, бивши начелник општине Осмаци, Славољуб Урумовић, Радислав Ступаревић, Саво Петровић, Далибор Ступаревић, Далибор Урумовић, Жељко Микић, Бранислав Урумовић, Станислав и Томислав Ступаревић.

После резања славског колача кумство за следећу годину је преузео Давор Калајџић са својом породицом.

Потом је уследила трпеза љубави и послужење за све присутне које су уприличили кумови славе.

Сабрани Духом Светим, захвални смо Пресветој Тројици на овом дану испуњеном истинском љубави и вјером у Бога народа Осмака и других мјеста који су узели учешћа у овом слављу.

парох осмачко-дубнички
протонамјесник Мићо Бабић

Фото: Миљан и Радан Илић

СИЛАЗАК СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ ДУХОВИ ПЕДЕСЕТНИЦА ХРАМОВНА СЛАВА ЛИТИЈА ОСМАЦИ НАЧЕЛНИК РАДАН САВИЋ